Переустановка Wіndows за 5 хвилин.

Категорія Комп'ютерні премудрості | Опубліковано 09-02-2007

Із часом операційна система (ОС) Wіndows засмічується. Засмічується реєстр, після видалення програм залишаються їхні частини (через неякісні деінсталятори), залишається безліч тимчасових файлів і т.д. Наслідок із усього цього – уповільнення роботи й збої системи. Зрештою, Wіndows може просто звалитися через шкідливу програму або серйозний збій.
Є безліч способів лікувати її, це чищення реєстру, усілякі утиліти для оптимізації роботи й т.д. Але це не завжди допомагає, та й витрачати час, щоб зрозуміти причину помилки або переустановити непрацюючу програму не цікаво, простіше обновити всю систему до 100% робочого стану й витратити на все про все не більше 5 хвилин.
Робиться це програмами резервного копіювання даних, наприклад Norton Ghost або Acronіs True Іmage.
Робота цих програм проста. Диск С разом з ОС і всіма програмами копіюється у файл, а потім, коли ОС треба замінити, із цього файлу все встановлюється на С, знищуючи старе. Для цього знадобитися близько 5-10 Гб. місця на жорсткому диску (для декількох копій) або DVD пишучий дисковід. Можна використати й CD-RW дисковід, але тоді прийдеться розбивати файл на частини(по 700мб).
Особисто для мене Acronіs True Іmage зручніше. Більше того, програма російська, і по можливостях вона краще.
Залишається тільки створити робочу версію ОС, де немає ні глюків, ні помилок, установлені всі драйвера й необхідні програми, і все це настроєно належним чином. Із цим прийдеться повозитися.
Форматується диск С  іна чистий вінт ставиться ОС.
Можна встановити драйвери, у роботі яких ви впевнені, і слідом же встановити програму Acronіs True Іmage. (Програма має російський інтерфейс і докладну довідку, тому описувати її роботу не буду).
Створюється перша копія диска С. Якщо що піде потім не так, то чиста Wіndows уже є. Якщо звичайна її установка йде хвилин 40, то зараз все пройде хвилини за 3.
Установить перевірені програми, налаштуйте їх і знову зробіть копію С.
І таким же методом доти , поки все не встановите. Кількість копій залежить від вашого терпіння й місця на жорсткому диску. Старі потім можна видаляти. Кілька копій потрібно для того, щоб уникнути глюків. Якщо раптом програма, яка-небудь не бажає працювати правильно, непотрібно її лікувати й деінсталювати. Обновіть повністю систему з архіву. Вилучених і неробочих програм бажано уникнути в архіві вашої ОС.
В остаточному підсумку ОС, без сміття й з усіма робочими програмами буде перебувати в архіві. Скачали купу програм, вибрали ті, які згодяться й сподобалися, протестували їх, повертайте ОС із архіву, установлюйте їх заново й знову робіть архів.
Зміст, загалом , зрозумілий, щоб в архіві не було нічого зайвого й усе працювало.
Тепер щоб не трапилося з ОС, наприклад, – троян, помилки й т.д. запускайте Acronіs True Іmage і повертайте ОС у робочий стан.
Цією ж програмою створюється завантажувальний диск, це на випадок, якщо ОС взагалі не захоче запускатися.
Загалом , все, тепер можна забути про чищення реєстру й деінсталяції програм, поки працює нормально – працюйте, почалися зависання, нестабільність, диск С розтовстів – заміняйте повністю ОС.
Важливо: при такій заміні ОС старий диск С повністю стирається, не залишайте там важливих файлів. Всі документи, малюнки й інші дані краще зберігати на іншому диску.
Джерело: interesnoe.info

Прокоментувати


Загрузка ...