Переклад веб-сторінок в Opera

Категорія Комп'ютерні премудрості | Опубліковано 15-05-2007


Якщо норвезький браузер Opera навчити працювати в тандемі з онлайновим сервісом Google Translate, то переводити сторінки з однієї мови на іншу можна буде одним натисканням миші. Легко й невимушено. Як у казці.
Для цього потрібно скачати файл google-translate.js (3 кб) і помістити його в директорію з користувальницькими скриптами, оброблюваними Opera. Уточнити місце розташування папки зі скриптами можна в налаштуваннях браузера на вкладці JavaScrіpt optіons (див. скриншот).


Для підключення скриптів необхідно перезапустити Opera і створити на панелі браузера клавішу швидкого перекладу сторінок, попередньо визначившись із напрямком перекладу. Якщо передбачається переклад з англійського (en) на російську (ru) (українська, на жаль, не “канає”), то для створення заповітної кнопки потрібно в адресному рядку ввести інструкцію javascrіpt:google_translate(‘en|ru’) і, зачепивши мишею розташовану ліворуч іконку, перенести її на панель інструментів.У результаті вийде клавіша, натискання якої переведе засобами Google Translate будь-яку сторінку в браузері Opera з англійського на російську. Результат перекладу відкриється в новій вкладці, що дуже зручно для порівняння переробленого тексту з оригіналом.
Джерело: Андрей Крупин Компьютерра

Прокоментувати


Загрузка ...