“Труднощі перекладу” або “Інструкція по експлуатації”

Категорія Думки вголос © | Опубліковано 18-06-2007


На днях придбав радіотелефон Panasonic (KX-TG7107 UA). Радує, що китайці навчились випускати телефони на українській мові, а не лише на російській. Але не зовсім задоволений якістю перекладу. Трапляються помилки в меню телефона. Зокрема, такі як “Настройка слухавки”, правильніше було б “Налаштування слухавки”. І також на запитання “Видалити номер?” є варіанти: “так”, “не має” (замість “ні”). Очевидно перекладали через Прагму 🙂
Та Бог з ним, з тим перекладом.
Переходжу до цікавішої частини, а саме: “Інструкція по експлуатації”. Таке враження ніби вона написана, перепрошую, для тупих. Пишуть такі речі, які навіть 5-літня дитина знає. Зокрема такі: “Не використовуйте цей виріб поблизу води”, “Не змішуйте старі та нові батареї”, “Не викидайте батарею у вогонь, оскільки вона може вибухнути” . Це ж і так всі знають.
А тепер, найцікавіше, те, що мені особливо сподобалось:
“Адаптер змінного струму (блок живлення) має бути приєднаний до розетки змінного струму, розташованої вертикально або на підлозі. Не приєднуйте адаптер змінного струму до розетки змінного струму, розташованої НА СТЕЛІ, бо вага адаптера може призвести до роз’єднання” Виникає питання – у когось є розетка на стелі? Особисто я не бачив. А ви?
Далі натрапив ще на таке застереження: “Якщо Ви змінюєте PIN-код, запишіть свій новий PIN-код. Пристрій не розкриє Вам свій PIN-код”. І проси його, не проси – все одно нічого не скаже 🙂
Ну, і на завершення як і в багатьох подібних інструкціях, наприкінці є інформація про можливі проблеми і варіанти вирішення проблем. Ось одна з них: “Проблема – Під час прослуховування повідомлень апарат дзвонить і прослуховування припиняється (мається на увазі автовідповідач, – прим.). Причина – Вам телефонують. Дайте відповідь на виклик і спробуйте знову пізніше”.
Складається враження, що китайці нас недооцінюють. Або ж просто вони самі не розуміють тих безглуздих речей про які пишуть.

Коментарі 3 коментарі

Прокоментувати


Загрузка ...