Чи варто купувати новий «вінт»?

Категорія Комп'ютерні премудрості | Опубліковано 10-08-2007


Місця на жорсткому диску ніколи не буває багато. Перевірено: варто купити новий диск, як уже через місяць вільний простір на ньому випаровується, як ранковий туман у жаркий літній день. Так може проблема зовсім в іншому?
Отже, ситуація звичайна: на комп’ютері стоїть жорсткий диск, розміром в NNN Гб. Але більшість інформацій, що на ньому зберігається, використовується рідко, а це значить, що вона просто займає місце на жорсткому диску! Які можливі варіанти з вирішення даної проблеми?

1. Заархівувати рідко використовувану інформацію за допомогою RAR або новими версіями АСЕ (стиск більше на 4-8%). А коли нам знадобиться, витягати й використовувати потрібні файли. Не забувайте, що в нашому випадку потрібно використовувати параметри максимального стиску й не робити файл, що саморозкривається. Цей спосіб дуже простий, але якщо його правильно використати, можна стискати файли в деяких випадках до 3-х раз. Однак, недоліки цього способу занадто очевидні: на диску рано або пізно знову скопиться купа непотрібних файлів, тільки вже в архівіруваному виді. У результаті система (та й багато програм), використовуючи вільний простір диска для створення тимчасових файлів, буде постійно гальмувати, переписуючи ці архіви з однієї вільної області, в іншу. Одним словом, ваш диск буде забитий тим же лайном, тільки “злиплим”. Так що порада: чим менше архівів на диску, тим шустріше працює комп. І потім, інформація, запакована в архів, використовується в багато раз рідше, ніж та, що зберігається “на поличках” у директоріях.

2. Одним з найефективніших методів завжди залишиться ревізія всього, що знаходиться на диску з метою знайти тимчасові фали, що дублюються, Windows й ін. програм або рідко використовувані файли; Але всі ми знаємо, як важко буває вбити одним клацанням, те, що створено своїми руками, або роздобуте на превелику силу, або знайдене й завантажене з Мережі. Хоча це щось уже давно нам не потрібно, але сентенція про безцінність інформації, втовкмачена нам у підкірку засобами масової інформації, плюс вроджена ощадливість…

3. Спосіб стиску диска й роботу на Double Space не варто розглядати: цей метод так часто приводив до втрати інформації, що сьогодні використовується хіба що новачками, що вчора купили комп, і вирішили “на халяву” збільшити обсяг “вінта”. “На халяву”, звичайно, і оцет солодкий, але цей безкоштовний сир точно з області мишоловки.

4. Найприйнятніший метод – перенести цю інформацію на полки! Іншими словами, записати інформацію на диски, роздрукувати їхній зміст на етикетках (або просто на аркушах паперу), диски покласти в коробочки (або в паперові конверти), і – на полки!

Додаткові поради:

1. Після того, як зробили чищення, переберіть всі директорії й підрозділіть все на тематичні розділи, у які просто так не потрапить зайва інформація. Виконуйте цю процедуру регулярно.
2. Періодично запускайте ScanDisk і виконуйте дефрагментацію диска.
3. При видаленні програм використовуйте не стандартний Uninstall від Windows, а утиліти, спеціально для цього створені. Вони залишають .dll й ін. файли програм у системних директоріях.

Всі перераховані вище методи дуже прості й відомі багатьом, ціль статті – просто нагадати про них. Адже завдяки цим нехитрим прийомам, можна виграти багато місця. Головне, зрозуміти прості істини:
1. Покупка нового «вінта» не вирішує проблему вільного простору, якщо ви не зрозумієте, що
2. Жорсткий диск призначений для:
– установки операційної системи;
– установки робочих програм, шрифтів, утиліт і т.д.;
– зберігання робочих файлів, з якими ви в даний період безпосередньо працюєте (граєте, вивчаєте їх і т.д.);
– забезпечення операційної системи, робочих програм, периферійних пристроїв (сканера, принтера, фотокамери, диктофона й т.д.) достатнім обсягом вільного безперервного дискового простору, необхідного їм для ефективної й швидкої роботи.
Скільки потрібно цього простору тримати “під паром” – судіть самі: для своп-файла під Вінду бажано зарезервувати в 4 рази більше, ніж обсяг оперативної пам’яті вашого комп’ютера; Фотошоп теж може створювати величезні тимчасові файли для зберігання історії обробки конкретного файлу (розмір якого може бути й 100 Мб) у поточному сеансі; в інструкції до професійних сканерів написано конкретно: на диску повинно бути 20 Гб вільного простору, і т.д.
3. Жорсткий диск НЕ призначений для:
– зберігання програм (особливо в проінстальованній формі), які використовувалися вами всього один раз, та й то торік;
– зберігання архівів;
– зберігання кліпартів;
– зберігання ігор;
– зберігання відео;
– зберігання ваших робіт, зроблених торік (попереднього місяця, минулого тижня – залежно від інтенсивності праці).
Жорсткий диск взагалі не призначений для зберігання! Як не дивно це звучить. Але як тільки Ви це зрозумієте, у вас може відпасти необхідність у покупці не тільки нового вінта, але також і більш швидкого процесора, додаткової пам’яті, нової відяхи й т.д. І це не жарт! Спробуйте самі.
Джерело: журнал “Компьютер”. №9-10’2006 г.

Коментарі 4 коментарі

Прокоментувати


Загрузка ...