Японці випустили гібрид жорсткого диска й оперативної пам’яті

Категорія Новинки техніки | Опубліковано 07-09-2007

Японці випустили гібрид жорсткого диска й оперативної пам'ятіЯпонська компанія DTS представила гібридний жорсткий диск Mcell з одним гігабайтом пам’яті DDR2, повідомляє The Іnquіrer.

Незважаючи на те, що японська розробка, на відміну від стандартних гібридних жорстких дисків із флеш-модулями, оснащена пам’яттю DDR2, вона володіє порівнянно, а можливо й більшою, продуктивністю.

Розробники заявляють, що швидкість читання із цього жорсткого диска даних обсягом до одного гігабайта досягає 110 мегабайт у секунду. Для порівняння: максимальна швидкість обміну даними по шині Serіal ATA 2 становить 150 мегабайт в секунду. Реальна швидкість читання інформації з дисків цього формату не перевищує 60 мегабайт в секунду через невеликий розмір буфера й інших обмежень.

Новинка випускається в 3,5-дюймовому корпусі з інтерфейсом SATA-2. Усередині корпуса розташований 2,5-дюймовий накопичувач зі швидкістю обертання 5400 оборотів у секунду й модулі пам’яті. Через обмеження фізичного розміру жорсткого диска ємкість накопичувача не перевищує 160 гігабайт.

Гібридні жорсткі диски використовуються для прискорення процесу читання даних. Наприклад, операційна система Wіndows Vіsta підтримує такі накопичувачі, записуючи частину коду в буфер жорсткого диска для прискорення завантаження комп’ютера. Через використання як буфер дорогої флеш-пам’яті NAND ціна таких жорстких дисків набагато вища стандартних рішень.

Вартість новинки ємкістю в 80 гігабайт становить приблизно 140 доларів.

Джерело: Лента.Ру

Прокоментувати


Загрузка ...