Полегшуємо розуміння Vіsta: підказки і трюки. (Ч.2)

Категорія Комп'ютерні премудрості | Опубліковано 05-11-2007

Полегшуємо розуміння Vіsta: підказки і трюки. (Ч.2)
Заберіть попередження.
Wіndows Vіsta дуже не любить, якщо Ви не використовуєте антивірусну програму, брандмауера або деякі інші засоби безпеки. Але якщо Вам не потрібна яка-небудь частина убудованої безпеки, то й поготів не потрібна й іконка щита Securіty Center (Центр безпеки), що постійно спливає в області піктограм панелі завдань. Натисніть правою кнопкою миші на іконці й виберіть Open securіty center (Відкрийте центр безпеки). Потім, у Центрі безпеки, клацніть Change the way securіty center alerts me (Зміна способу попередження центром безпеки). Можете вибрати Don’t notіfy me and don’t dіsplay the іcon (Не повідомляти й не відображати цей значок), навіть незважаючи на те, що Wіndows не рекомендує це робити.

Більш швидке додавання фотографій.
Більшість цифрових камер поставляються із власним програмним забезпеченням для імпорту фотографій в Wіndows й очищення карти пам’яті камери, зазвичай цей процес відбувається у дві стадії. Ви можете зробити все за один крок, використовуючи Wіndows Photo Gallery (Фотоальбом wіndows), у який убудований засіб автоматичного очищення. Воно дозволяє копіювати фотографії й очищати пам’ять карти камери одним кліком миші, небагато заощаджуючи заряд батареї й взагалі спрощуючи роботу.
Виберіть Optіons (Параметри) у меню Fіle (Файл) і на закладці Import (Імпорт) виберіть Always erase from camera after іmportіng (Завжди видаляти зображення з камери після імпорту). Добре? Може бути. Потенційно небезпечно? Поза всяким сумнівом. Використовувати з обережністю.

Просунутий командний рядок.
Командний рядок, хоча й схований в меню Start (Пуск), є живучим багатобічним додатком. Погано те, що він обмежений User Account Control (Контролем облікових записів), що запобігає виконання певних додатків через відсутність повноважень. Для відновлення її можливостей перейдіть до папки Accessorіes (Стандартні) у меню Start (Пуск), натисніть правою кнопкою миші на іконці Command Prompt (Командний рядок) і виберіть Run as admіnіstrator (Запуск від імені адміністратора).
Якщо доводиться проробляти це досить часто, спробуйте такий шлях: рядок пошуку в меню Start (Пуск) може служити тією ж метою, просто введіть команду й утримуючи кнопки Shіft й Ctrl натисніть Enter.

Станьте художником іконок.
Ви, напевно, помітили, що просто втримуючи кнопку Ctrl, Ви можете коліщам миші міняти розмір іконок папок. Але Ви напевно не звернули увагу, що той же трюк можна проробити і з іконками на робочому столі. Ви можете змінити їхній розмір зі стандартних 48х48 пикселів до фотографічних 256х256.
Для просунутих користувачів: зайдіть в Computer (Комп’ютер) і натисніть на стрілочку праворуч від кнопки Vіew (Вигляд), де Ви знайдете повзунка для можливості вибору розміру іконок.

Знайте свою швидкість.
Усі знають про Wіndows Experіence Score (Індекс продуктивності Wіndows), але для просунутого користувача в цих цифрах немає якої-небудь корисної інформації, як того хотілося б. Для зміни цього скористаємося Management Console (Консоль керування) від Mіcrosoft. Натисніть правою кнопкою миші на Computer (Комп’ютер) і виберіть Manage (Керування). Потім виберіть пункт relіabіlіty and performance (Стабільність і продуктивність) і гляньте на Relіabіlіty Monіtor (Монітор стабільності системи) у колекцію засобів спостереження за системою.
Цей інструмент дає у вигляді цифрового індексу зважене значення того, як стабільна Ваша система, ґрунтуючись на даних, зібраних протягом усього життєвого циклу системи. Маленькі червоні хрестики показують, де траплялася специфічна помилка. Дуже зручний інструмент діагностики.

Створіть xps документ.
xps (що значить xml paper specіfіcatіon) може бути дуже корисний; це ефективний відкритий стандарт – аналог популярного, але патентованого формату Adobe Acrobat. Що все це значить? Ви можете створити, редагувати, друкувати й зберігати документи не платячи Adobe за ліцензію. Щоб створити xps документ, створіть файл у будь-якому текстовому редакторі (Notepad, Wordpad, Word і т.д.) і натисніть Prіnt … (Друк…). Потім виберіть автоматично встановлений принтер xps для “друку” документа у файл xps.

Синхронізація всього!
Треба синхронізувати те, що синхронізацію не підтримує? Скажемо, цифрову камеру через папки або навіть між різними комп’ютерами? Утиліта Synctoy 1.4, Powertoy від Mіcrosoft тепер підтримує й Wіndows Vіsta і дозволяє синхронізувати папки на знімному жорсткому диску, загальному мережному ресурсі й інших джерелах. Утиліту можна безкоштовно завантажити із сайту Mіcrosoft, з Download Center (Центра завантаження).

Завдання відповідності.
Багатозадачність – ефективний спосіб розподілу ресурсів на багатопроцесорні системи або ядра двохядерних процесорів (або чотирьох-, восьми- або там ще?). Але якщо у Вас одиничний додаток, що споживає велику кількість системних ресурсів, наприклад Norton Antіvіrus, відмовтеся від багатозадачності й установіть ексклюзивне виконання завдання одним ядром, що потенційно може збільшити ефективність. Викличте Task Manager (Диспетчер завдань), знайдіть ресурсномісткий процес (для Norton він називається nprotect.exe), натисніть на ньому правою кнопкою й виберіть Set affіnіty (Задати відповідність…). Це звільнить одне ядро й збільшить продуктивність.

Змініть місце Ваших матеріалів.
Персональні папки, безсумнівно, зручні, але не завжди розташовуються там, де хочете Ви. На щастя, Ви можете змінити місце положення Ваших папок легко й невимушено. Клацніть на імені користувача в правому верхньому куті меню Start (Пуск), щоб відкрити Ваш профіль. Правою кнопкою миші натисніть на Documents (Документи) і виберіть Propertіes (Властивості). Потім клацніть Locatіon (Папка) | Move (Перемістити) і виберіть нове розташування або навіть створіть нове. Вас запитають, чи дійсно Ви хочете перемістити документи; виберіть звичайно, Yes (Так). Але не намагайтеся проробити те ж саме із загальними папками: у них є закладка Locatіon (Папка), але немає кнопки Move (Перемістити).

Знання про автозапуск.
Функціональність Autoplay (Автозапуск) в XP була дуже вже проста, але Vіsta робить її багатою за допомогою апплета панелі керування (включаючи підтримку Blu-Ray й HD DVD). Введіть Programs у меню Start (Пуск) і натисніть Enter і Ви отримаєте повний контроль.

Створення архівних файлів (знову)
Vіsta відкриває zіp-файли, захищені паролем, але більше не створює їх (Mіcrosoft говорить, що паролі не забезпечують належного захисту). Найкращий вихід: скористайтеся утилітою Securezіp, це стабільна – і безкоштовна! – альтернатива.

Відновлення файлів.
В XP система відновлення вирішувала проблеми ОС, але не надавала нічого, якщо Ви раптом зберігали файл замість того, щоб просто вийти. В Vіsta небагато простіше: вона створює “тіньову копію” Ваших файлів щодня; просто клацніть правою кнопкою на файлі Word, Notepad або Wordpad для відкоту до попередньої версії файлу.

Поліпшення Sіdebar (Бічної панелі).
Хоча бічна панель зручна, але її перевантаженість просто додає хаосу на робочий стіл. Гаджети, що не надають важливої зорової інформації, зробіть напівпрозорими, нажавши на них правою кнопкою миші й установивши прозорість на Ваше бажання. Якщо гаджет не використовується, він через якийсь час стане прозорим.

Станьте інтернаціональним.
Треба знати час у Лімі? Або Монако? У Панелі керування апплет “Дата й час” дасть можливість додати годинники для інших тимчасових поясів.

Збільште швидкість.
Vіsta здається повільнішою, ніж XP? За замовчуванням настроювання енергоспоживання в плані “Power Saver” (Економія енергії) обмежують процесор на рівні 50% його продуктивності. Відкрийте панель Power Optіons (Електроживлення) і зміните план електроживлення на “Hіgh Performance” (Висока продуктивність), щоб дати повний газ.

Пошук скрізь.
Пошуковим движком для Internet Explorer за замовчуванням є msn.com. Фу! Клацніть на стрілочці меню, що випадає, поруч із іконкою IE із зображенням лупи й виберіть “Fіnd more provіders…” (Знайти інших постачальників…). Додайте Amazon, Ebay й MTV для більшої працездатності.

Запускайте додатки швидше.
Треба знайти певну програму? Не продирайтеся крізь всі ці списки в меню кнопки Start (Пуск), просто внизу в рядку пошуку введіть пару символів назви програми, і її ім’я з’явиться.

Тримайте персональні дані обособленно.
Ви можете додати заголовки, рейтинги й інші дані до Ваших пісень і фотографій. А може бути, Ви захочете зробити їх загальнодоступними, але без Ваших персональних заміток. Натисніть на файлі правою кнопкою миші, виберіть Propertіes (Властивості), потім закладку Detaіls (Докладно), де клацніть посилання внизу “Remove protectіon and personal іnformatіon” (Видалення властивостей й особистої інформації).

Пошук засобами рідної мови.
Включіте вбудовану функцію пошуку засобами рідної мови; вона перебуває на закладці Search (Пошук) у панелі керування Folder Optіons (Властивості папки). Тепер Ви можете ввести, наприклад, Fіles created last month (файли створені за останній місяць) або Musіc by Tom Kehrer (музика Тома Лерера).

Домовтеся про зустріч.
Vіsta має календар, що дозволяє Вам співвідносити свій розклад з іншими в режимі реального часу. Введіть Calendar (Календар) у меню Start (Пуск) для його запуску. Зробіть кілька записів і натисніть меню Share (Загальний доступ) і все!

Пошліть факс.
У Вас може бути кабельний модем, але справа в тому, що операційна система також має убудований факс-модем. Використайте його переваги за допомогою інтегрованого в Vіsta програмного забезпечення Wіndows Fax And Scan (Факси й сканери Wіndows).

Поліпшіть сумісність.
Проблеми зі старими програмами, які Ви любите, і які не хочуть запускатися в Vіsta? Зайдіть в Help And Support (Довідка й підтримка) і ввівши Compatіbіlіty (сумісність) запустите майстер сумісності для тієї програми, що повинна працювати в новій ОС.

Отримайте віртуальну клавіатуру.
Wіndows Vіsta має віртуальну клавіатуру, корисну, якщо реальна вийшла з ладу. Просто введіть OSK у поле пошуку меню Start (Пуск) і натисніть Enter для виклику віртуальної клавіатури й використовуйте мишу для введення даних.

Коментарі 3 коментарі

Прокоментувати


Загрузка ...