Блоґґери можуть вважатися журналістами

Категорія Про блог | Опубліковано 06-11-2007

Суд відхилив претензії невеликої компанії BіdZіrk на адресу блоґера Філіпа Сміта, що обвинувачувався в порушенні прав на торговельну марку, наклепу й вторгненні в особисте життя.
Конфлікт між Смітом і власником фірми BіdZіrk Деніелом Шмідтом розгорівся біля двох років тому, повідомляє ArsTechnіca. Сміт опублікував у блозі замітку із критикою на адресу діяльності BіdZіrk. При цьому у своїй публікації блоГер використав логотип BіdZіrk, а також вказав посилання на фотографію Шмідта і жінки. Власникові BіdZіrk критика Сміта не сподобалася, і він звернувся в суд, заявивши, що блоґер оббрехав його, вторгся в приватне життя й незаконно скористався зареєстрованою торговельною маркою.
Захищаючись у суді, Філіп Сміт заявив, що, публікуючи в Інтернеті замітку про компанії BіdZіrk, діяв як журналіст, а тому мав право виразити власну думку й скористатися логотипом. Що стосується фотографії, то вона була розміщена зовсім на іншому сайті, тоді як сам Сміт лише привів посилання на неї. Крім того, Сміт підкреслив, що позивачі задавали йому питання, що не мають відносин до справи, і перешкоджали продажу житлоплощі, що перебуває в співволодінні.
Суд порахував доводи Сміта досить переконливими й став на сторону відповідача. При цьому суд поставив за обов’язок стороні обвинувачення виплатити Сміту 1000 доларів США як штраф за некоректні дії, а також визнав, що блоґер може вважатися журналістом. Таким чином, суддя повністю відхилив позов власника BіdZіrk, порахувавши його безпідставним.
Джерело: Sostav.ua

Прокоментувати


Загрузка ...