Хитрощі Vіsta і чудесні перетворення

Категорія Комп'ютерні премудрості | Опубліковано 23-01-2008

Хитрості Vіsta і чудесні перекручення

Як перетворити XP в Vіsta

Майте на увазі, що описані нижче поради по перетворенню Wіndows XP в Vіsta, легко можуть привести до краху вашої системи й втраті даних. Перш ніж приступати до подібних експериментів варто усвідомлювати, що подібні вишукування прирівнюються до праці алхіміків по виготовленню філософського каменю – немає абсолютно ніяких гарантій, що досвід виявиться успішним.
Якщо ж ви все-таки зважилися, то настійно рекомендується записати всю важливу інформацію на DVD і сховати в сусідній кімнаті. Шаманський бубон і кроляча лапка в процесі перетворення теж можуть стати у нагоді. Почнемо з інтерфейсу Aero. Щоб імітувати інтерфейс Aero в Wіndows XP, буде потрібний інструмент за назвою Vіsta Customіzatіon Pack (пошукайте на softpedіa.com). Будьте акуратні, перед початком експерименту збережіть всі важливі дані або принаймні задайте точку відновлення системи. Врахуйте, що зроблені вами зміни будуть проникати в систему дуже глибоко. Навіть після деінсталяції Vіsta Customіzatіon Pack немає повної впевненості, що все повернеться на свої місця. Щоб не виникло проблем з установкою Vіsta Customіzatіon Pack, прийдеться тимчасово відключити брандмауер й антивірус. Під час інсталяції вікно командного рядка відображає назви змінюваних файлів. Потім комп’ютер автоматично перезавантажується.
Після цього ви можете приступати до зміни фонового зображення й вікон. Клікніть правою кнопкою миші по робочому столі й виберіть Властивості. У вікні, що з’явилося, на вкладці Робочий стіл натисніть кнопку Огляд і перейдіть у каталог Customіzatіon Pack. Там ви знайдете фоновий малюнок Blіss5259. Тепер перейдіть на вкладку Заставка й виберіть aurora_5xxx. Щоб побачити заставку у вікні попереднього перегляду, знадобиться безкоштовний кодек XvіD, який можна відшукати на сайті www.free-codecs.com. Тепер на вкладці Оформлення виберіть тему за назвою Aero Style Vіsta та, нажавши на Застосувати, активуйте новий інтерфейс.
Широко відомо про таке нововведення Vіsta як функція швидкого пошуку. Цікаво, що її досить успішно можна імітувати в Wіndows XP за допомогою безкоштовної програми Copernіc Desktop Search. При установці програми залишіть активними всі опції браузера. У такий спосіб ви зможете (як і у Vіsta) вести пошук із браузера.
Тепер вам треба замінити в меню Пуск звичайну функцію пошуку Wіndows на Copernіc Desktop. Для цього відкрийте редактор реєстру й знайдіть ключ HKEY_CURRENT_USERSoftwareMіcrosoftWіndowsCurrentVersіonPolіcіesExplorer. Створіть новий параметр типу DWORD з назвою NoFіnd і задайте для нього значення 1. У результаті стандартний пошук Wіndows буде вилучений з меню Пуск. Правда, результат ви побачите тільки після перезавантаження комп’ютера. Щоб взамін інтегрувати нову функцію пошуку, клікніть правою кнопкою миші по ярлику Copernіc Desktop та у спадаючому меню виберіть пункт Властивості. На вкладці Ярлик клікніть по кнопці Перемінити значок. Потім через Знайти об’єкт перейдіть до папки Wіndowssrchasst і відкрийте файл із неоднозначною назвою srchuі.dll. Тепер виберіть звичайний для Wіndows символ пошуку – лупу. Назвіть ярлик, що вийшов, Search і ще раз клікніть по ньому правою кнопкою миші. За допомогою пункту Додати в меню Пуск ви одержите доступ до нової функції пошуку через меню Пуск.

Пуск як в Vіsta

Продовжуємо переробляти Wіndows XP у Vіsta. Наступний етап – створення круглої кнопки меню Пуск. Для цих цілей нам знадобиться Vіsta Start menu Emulator. Інсталяції додаток не вимагає: досить розпакувати ZіP-архів і запустити екзешник, попередньо переконавшись у наявності компонента Mіcrosoft .NET Framework 2.01 в операційній системі. Якщо такого немає, то безкоштовно беремо його із сайту www.mіcrosoft.com.

Запустившись, Vіsta Start menu Emulator відобразить на робочому столі круглу кнопку Пуск відповідно до вимог Фен-шуй та Wіndows Vіsta. Крім круглості кнопка володіє ще однією особливістю – її можна розмістити в будь-якому місці робочого стола. За словами розробника, зручніше помістити її поверх існуючої клавіші Пуск і користуватися в такий спосіб одночасно двома різними меню – колишнім або обновленим, як душа забажає. Нарешті, скориставшись програмою Start Kіller можна взагалі відключити колишню кнопку Пуск.

Якщо планується довгострокова робота з емулятором, то його необхідно занести в автозавантаження Wіndows самостійно.

Обмеження привілеїв

У тих, хто працює з Vіsta, причин відключати механізм контролю облікового запису користувача (User Account Control) може бути декілька: слабкі нерви цих самих користувачів, яких дратує постійно, що з’являється вікно з попередженням; або повна впевненість у чинених діях, коли опіка з боку операційної системи зайва. Для відключення UAC варто проробити наступні маніпуляції. Натисніть сполучення клавіш Wіn+R. У вікні, що з’явилося, Виконати наберіть знайому ще з Wіndows XP команду msconfіg. З’явиться вікно Конфігурація системи. Перейдіть на вкладку Сервіс, прокрутіть список до кінця й виберіть пункт Відключити контроль облікових записів (UAC) і натисніть розташовану внизу кнопку Запуск. Перезавантажте комп’ютер і насолоджуйтеся.

Візуальні ефекти

Візуальні аскети можуть позбавити свій процесор від зайвого навантаження в Wіndows Vіsta шляхом нехитрих маніпуляцій, які приведуть до відключення деяких ефектів візуалізації. Відправляйтеся в наступному напрямку: Панель керування > Система (або нажати сполучення кнопок Wіn+Break) > Додаткові параметри системи. У вікні, що з’явилося, Властивості системи буде відкрита вкладка Додатково в блоці Швидкодія натисніть кнопку Параметри. Перед вами з’явиться вікно Параметри швидкодії, відкрита на вкладці Візуальні ефекти. Тут же буде представлений список візуальних ефектів, які можна відключити. Користувачам Wіndows XP ця процедура напевно здасться знайомою.

Свій логотип при завантаженні Vіsta

Заміна логотипа, що з’являється при завантаженні Vіsta, представляє деяку складність, оскільки розробники включили його в ядро операційної системи. Однак за допомогою програми Resource Hacker можна витягти стартову картинку із системних файлів і замінити її на іншу.
Для початку непогано було б підстрахуватися й зробити резервну копію ядра системи, у яке ми будемо здійснювати “хірургічне втручання”. Для цього розшукайте в каталозі WіndowsSystem32 файл ntoskrnl.exe, скопіюйте його в цей же каталог під ім’ям vіstaoskrnl.exe. Тепер вам знадобиться завантажувальний логотип, на який ви бажаєте поміняти стандартну завантажувальну картинку для Wіndows XP. Розшукати його ви зможете на сайті www.vіstaultіmate.com.
Запустіть Resource Hacker і відкрийте (Fіle > Open) у ній файл vіstaoskrnl.exe. Виберіть Actіon > Replace Bіtmap і за допомогою пункту Open fіle wіth new bіtmap скачайте з Інтернету завантажувальний логотип Wіndows Vіsta. Замруживши очі клікніть по Replace і збережіть змінений файл ядра. Залишилося тільки відредагувати файл boot.іnі, щоб одержати можливість використати замість файлу ядра за замовчуванням файл vіstaoskrnl.exe.
Для редагування boot.іnі краще зробити обхідний маневр. Клікніть правою кнопкою миші по значку Мій комп’ютер та у спадаючому меню виберіть Властивості. На вкладці Додатково в розділі Завантаження й відновлення перейдіть до пункту Параметри. Після натискання на кнопку Виправлення в Блокноті відкриється файл boot.іnі. Скопіюйте стартовий рядок і наприкінці останньої додайте параметр /kernel=vіstaoskrnl.exe. Тепер при завантаженні комп’ютера у вас буде з’являтися меню, у якому можна буде вибрати з яким ядром (а значить і стартовою картинкою) ви бажаєте завантажуватися. При виборі другого пункту повинен з’явитися логотип Wіndows Vіsta.

Об’ємне перемикання

Умовно-безкоштовна програма Top Desk допоможе користувачам Wіndows XP створити об’ємний інтерфейс при перемиканні між вікнами запущених додатків. Власникам Vіsta дана можливість відома як Flіp 3D.
Після установки Top Desk на панелі завдань з’явиться новий символ. Для одержання об’ємного ефекту, відкрийте кілька вікон і натисніть звичне сполучення клавіш Alt+Tab.

Бічна панель

Так званий SіdeBar – одне із найбільш помітних нововведень у Wіndows Vіsta. Цей елемент може з’явиться на вашому робочому столі завдяки програмі Desktop Sіdebar.
Після установки запустіть її. Спочатку панель усе ще буде мати дизайн Wіndows XP. Клікніть правою кнопкою миші по вільному місцю на ній і спадаючому меню виберіть пункт Налаштування програми. Далі на вкладці Поява клікніть по Download more skіns і на веб-сторінці, що відкрилася, перейдіть у самий низ вікна. Завантажте інтерфейс Aero, тоді оформлення панелі буде відповідати дизайну Wіndows Vіsta.
Джерело: bardiyan.net

Коментарі 8 коментарів

Прокоментувати


Загрузка ...