Юні європейці втрачають навички читання й розуміння

Категорія Курйози | Опубліковано 13-02-2008

Юні європейці втрачають навички читання й розуміння
Європейські школярі все частіше зазнають труднощів з розумінням письмової інформації. Згідно з останніми даними, правильно передати зміст навіть нескладних текстів не під силу кожному четвертому підліткові.
Майже кожен четвертий 15-літній школяр у країнах Євросоюзу зіштовхується із проблемами при читанні й розумінні навіть нескладних текстів. Такі цифри приводяться в недавно опублікованій доповіді експертів Європейської робочої програми освіти й розвитку.
Згідно з отриманими даними, в 2006 році проблеми з розумінням письмових текстів мали  в середньому 24,1 відсотка європейських школярів. В 2000 році цей показник становив 21,3 відсотки.
На останньому місці по читанню й розумінню прочитаного виявилися школярі з Болгарії й Румунії: більша половина опитаних 15-літніх учнів не могла чітко сформулювати, про що йшла мова в тексті. Істотно знизилися показники грамотності школярів в Італії (7,5 відсотка) і Іспанії (9,4 відсотки).
Примітно, що всупереч загальноєвропейській тенденції, покращилися результати розуміння прочитаного серед школярів Німеччини, Литви й Польщі. У ФРН цей показник серед 15-літніх склав 20 відсотків, у той час як ще шість років тому проблеми при читанні й розумінні мали 22,6 відсотка німецьких школярів.
Джерело: Deutsche Welle
Від себе: Висновок один. Потрібно побільше читати. Читати і думати. А то з розвитком новітніх технологій, люди взагалі забувають про книги. Деградуємо потихеньку?

Коментарі 2 коментарі

Прокоментувати


Загрузка ...