Японці представили робота-дитину

Категорія Новинки техніки | Опубліковано 03-06-2008

Японці представили робота-дитинуЯпонська компанія Vstone представила в Осаці двох нових роботів – білого Vstone Tіchno і чорного Vstone Tіchno R. Обидві новинки були розроблені за рекордні дев’ять місяців, що в контексті андроїдів-дітей ще й символічно.

Ці роботи стали першими серійними більш-менш повноцінними андроїдами, висота яких перевищила один метр. Повний ріст новинок від Vstone – 130 сантиметрів (вага – 26 кілограмів), тобто робот по всіх параметрах відповідає дитині, яка навчається в початковій школі.
За Vstone Tіchno або Vstone Tіchno R з покупця попросять приблизно $100 тисяч.
Відмінність чорних і білого “персонажів” насамперед у тому, що Vstone Tіchno R створювали спеціально для світового чемпіонату по футболу серед роботів RoboCup Japan Open 2007, звідси різниця в зовнішньому вигляді. По начинці ж андроїди майже однакові.
Про автономності Tіchno практично нічого не говориться (хоча робот-дитина й обладнана сенсорами). Але точно відомо, що ручне керування здійснюється за допомогою пульта VS-RC003HV.
Живлення машини здійснює нікелева батарея, розташована в корпусі. Рама андроїда виконана з алюмінію й вуглецевих матеріалів, покрита АБС-пластиком, є двох- і трикомпонентні акселерометри.
Шия Tіchno має три ступені свободи, талія – одну, по три на кожну руку і п’ять на кожну ногу. Цього цілком достатньо, щоб хоча б спробувати зіграти з японським хлопчиськом у щось подібне на футбол.
Зовнішність робота-дитини наближена до людської. Контури “лиця” виконані у вигляді плавних ліній, та й сам робот скоріше іграшка, ніж серйозна машина.
Tіchno, звичайно, не відрізняється швидкістю рухів, але те, що є, цілком відповідає вартості новинки.
Самі розробники вважають, що їхнє дітище стане “тренувальною площадкою” для подальших досліджень і створення нових андроїдів, які будуть мати більший інтелект і, як наслідок, більше можливостей. Крім того, Tіchno можна “навчити” якоїсь певної функції, яка б відповідала запитам замовника машини.
За матеріалами: MEMBRANA

Коментарі 1 коментар

Прокоментувати


Загрузка ...