Про матюки

Категорія Думки вголос © | Опубліковано 08-09-2008

Про матюкиНедавно йшов вулицею і спостерігав таку картину: мати сварила свого сина (на вигляд 5-ти років) і при цьому використовувала ненормативну лексику. Я був в легкому шоці – підійшов до жінки і сказав, що так мов «розмовляти» не можна, бо ж потім син виросте і сам буде «гнути матюки». У відповідь почув: «А що такого? Нехай змалку звикає до матюків.» Слова мами мене шокували. Як же так? Невже їй до вподоби буде, коли син підросте і пошле матір на три букви?
Хоча чому тут дивуватись? Нецензурну лексику зараз можна почути всюди: на вулиці, в магазині, в громадському транспорті і т.д. Склалося враження, що мат став невід’ємною частиною спілкування. Не даром наші східні сусіди росіяни кажуть: «Мы матом не ругаемся – мы им разговарием», бо так і є. Зараз матюкаються всі – від старого до малого. Та й що там гріха таїти – я й сам час від часу можу загнути міцне словечко. Звичайно, брудну лайку можна пояснити як емоційна розрядка, бо ж коли тебе переповнює агресія, то виматюкавшись стає трохи легше. Але, як би там не було, потрібно намагатися уникати нецензурщину, або ж вживати украй рідко.
Колись читав, що вчені досліджували вплив матюків. Вони добряче обматюкали воду і полили нею насіння пшениці. Згодом виявилось, що зійшло менше половини, тоді як насіння полите святою водою, зійшло майже все.
Тому нам варто задуматись над тим, що матюкаючись ми завдаємо шкоду як собі так і оточуючим.

Коментарі 14 коментарів

Прокоментувати


Загрузка ...