П’ять міфів про безпеку

Категорія Комп'ютерні премудрості | Опубліковано 18-09-2008

П'ять міфів про безпеку
Хіба комп’ютер, підключений до інтернету, може бути заражений вірусом, якщо жодні файли і повідомлення електронної пошти не відкривалися? Це помилкове твердження дозволяє “вірусописакам” легко обманювати користувачів, необгрунтовано впевнених в безпеці свого ПК. Розповімо про п’ять подібних міфів.

1. Комп’ютер може бути заражений вірусом лише в результаті відкриття файлу або зараженого повідомлення електронної пошти.

Кілька років тому це було дійсно так. Проте останнім часом з’явилися віруси, які застосовують відразу декілька способів атак. Вони проникають з інтернету через слабкі місця різних програм, частіше всього Windows і Internet Explorer. Такі віруси самостійно знаходять в Мережі нові жертви – тих, хто не відновив своє ПО. Наприклад, вірус Gaobot і «черв’яки» Korgo, Blaster і Sasser ловили свої жертви так само.

2. Для захисту комп’ютера досить встановити антивірусну програму.

Для виявлення нових вірусів антивірусній програмі мають бути відомі їх сигнатури, тобто відмітні особливості, у зв’язку з чим в ній має бути налагоджене регулярне автоматичне оновлення. Проте і це не гарантує повний захист. Якщо ви не усуватимете пролому в захисті програм шляхом установки оновлень, можуть виявитися навіть ті віруси, які вже були видалені раніше. І для вирішення інших проблем безпеки, таких як спроби вторгнення і програми-шпигуни, одного антивіруса недостатньо. Для запобігання погрозам подібного типа слід встановити брандмауер і програму, блокуючу роботу програм-шпигунів.

3. Можна без жодного ризику відкривати повідомлення електронної пошти від відомих адресатів.

Це не так! Більшість вірусів, що поширюються по електронній пошті, використовують адресну книгу своєї жертви. У зв’язку з цим при здобутті електронних повідомлень слід бути удвічі обережними, навіть якщо вони від знайомих. А зіткнувшись з електронним повідомленням, що закликає задовольнити вашу цікавість, – як у випадку з вірусом Bropia, що спокушав еротичними картинками, або вірусом Bobax, що пропонував фотографії смерті Саддама Хусейна, – негайно відправляйте його в корзину!

4. Спроби вторгнення загрожують лише тим користувачам, в яких є високошвидкісне з’єднання з інтернетом.

Ті, хто працює в інтернеті з використанням високошвидкісного з’єднання, справді більше схильні до загроз. Вони відносяться до групи ризику не із-за типу з’єднання, а із-за часу, що проводиться в Мережі. Користувачі, що довго працюють з інтернетом по модемному з’єднанню, схильні до такої самої небезпеки. Дослідження, проведені компанією Symantec ще в 2002 р., показали наступне: брандмауер в середньому блокує 50 спроб вторгнення щоденно.

5. На моєму комп’ютері не зберігається жодна конфіденційна інформація, тому він не представляє інтересу для програм-шпигунів.

Більшість програм-шпигунів збирають не конфіденційну інформацію (таку, як номери банківських карт або паролі), а відомості про дії і операції користувача в Інтернеті. Реєструються назви всіх відвіданих веб-вузлів і клацання на кожному посиланні. Виходячи з цієї інформації, користувачеві демонструється та реклама, яка може його зацікавити. Такі програми-шпигуни, також відомі як програми показу реклами, використовують ресурси системи і уповільнюють роботу комп’ютера. Якщо програми були завантажені з веб-вузлів, призначених лише для дорослих, то вони можуть показувати зображення, які не повинні бачити діти.
За матеріалами: http://www.osp.ru/pcworld/

Коментарі 4 коментарі

Прокоментувати


Загрузка ...