Відпочинок в Карпатах

Категорія Різне | Опубліковано 27-01-2009

Відпочинок в КарпатахЧаси, коли зимову відпустку вважали покаранням чи справою невдах, давно минули. Дедалі більше ми намагаємся два тижні законного відпочинку провести влітку на морі, а іншу його частину присвятити зимі та лижам. Активний спосіб життя ввійшов у моду, сніжні траси перестали бути привілеєм професіоналів і нечисленних аматорів-екстремалів. Сьогодні гірські лижі шалено популярні: відповідно до статистики, щороку кількість «зимових» туристів зростає приблизно на 15—20%.

Найперспективніший регіон для розвитку цієї туристичної галузі -Закарпаття. Суперовий клімат, наявність різних гірських вершин, розкішна природа – ось головні плюси цього регіону. Тут фактично немає дефіциту гірськолижних місць. Гори займають дві третини Закарпатської області, і практично на всій цій території можна будувати «лижноорієнтовані» туристичні об’єкти.

Однак природні дані, як це нерідко буває, нейтралізуються людським чинником. Попри численні запевняння чиновників про небувалий підйом туризму в регіоні, реальний стан справ далекий від декларованого. Більше того — гірськолижна ніша в Закарпатті практично не заповнена. Сьогодні в області всього близько десяти відносно сучасних гірськолижних баз. Інші комплекси (їх близько сорока) — це, як правило, профспілкові гірськолижні бази з підйомниками конструкції 30—40-х років минулого століття. З одного боку дуже прикольно покататися на підйомниках на яких ще наші бабусі і дідусі їздили, но якщо тверезо мислити, то не так це вже й класно.

Зі слів мого знайомого один із найкращих варіантів зимового відпочинку може надати гірськолижний схил у селі Пилипець Міжгірського району (добратися сюди можна будь-яким київським потягом до станції Воловець, а далі — маршрутним таксі). І в минулорічному, і в нинішньому сезоні Пилипець вважається найпопулярнішим не тільки серед киян і закарпатців, але частково й гірськолижників зі Львівської області, де чимало своїх комплексів. Секрет успіху простий: сьогодні швидкісний бугельний підйомник Doppelmayer довжиною в 1500 метрів — рекордсмен Карпат за протяжністю. На Боржавському нагір’ї, де розташований комплекс, — відмінний рельєф (він дуже нагадує лижні курорти в горах Франції, Італії, Австрії. Тут працює імпортна сніготрамбувальна техніка, тож кататися можна з грудня по квітень. Канатка доставляє лижників на висоту 1163 м над рівнем моря, траса дуже зручна для швидкісного спуску: перепад висот при чотирьох кілометрах загальної довжини — і активний зимовий відпочинок забезпечений.

Ну що друзi, вам вже захотілося проїхатись з вітерком? Мені – так 😉 Хто збираєтся в найближчий час до Карпат – відписуємось в коментах.

До речі, для бажаючих відпочити стане у нагоді чудовий ресурс Відпочинок.net.ua, який містить багато корисної інформації як про місця відпочинку так і довідкові публікації на відповідну тему

Коментарі 10 коментарів

Прокоментувати


Загрузка ...