Переваги і недоліки сімейного життя

Категорія Думки вголос © | Опубліковано 10-03-2010

Переваги і недоліки сімейного життяУже майже півроку як я одружений. Багато хто питає: «Ну як твоє сімейне життя?», але одним словом не скажеш, наприклад «добре» чи «погано». За цей час я встиг виділити кілька переваг і недоліків сімейного життя. Поділюся ними з Вами. Наперед зазначу, що у кожного з подружжів є свої плюси і мінуси, тому запропоновані мною пункти не є обов’язковими для всіх.

А розпочну з недоліків:
1. Приходиться часто йти на компроміси. Так уже склалося в природі, що всі ми різні й не можемо бути ідеальними, як би того не хотіли. Без конфліктів жити взагалі не можливо і тому, щоб якось їх уникнути чи залагодити, потрібно завжди знаходити якийсь компроміс. Більше того, якщо не йти на компроміси, то сімейне життя рано чи пізно «розвалиться». Тому хочеш ти чи ні, але коли жінці хочеться спати, а тобі дивитися телевізор, то мусиш до мінімуму знизити звук аби лиш не виникло сварки. Проте варто пам’ятати, що поступки мають бути взаємними і не бути стовідсотково вигідними для обох сторін.

2. Відсутність вільного часу.

Якщо раніше ти міг собі дозволити за день подивитися футбол, кіно і пізнавальну передачу зі світу диких тварин, то зараз про це навіть і нема коли думати. Сімейне життя серйозне, і тому все менше й менше часу залишається на якісь особисті другорядні справи. Тепер вільний час ти розділяєш разом зі своєю половинкою, наприклад, переглядом меблевих каталогів або ж походом у магазин за продуктами широкого вжитку.

3. Нестача коштів. До того як стати на весільний рушник ти особливо не переймаєшся зарплатою – собі вистачає з головою. Але як тільки входиш в статус чоловіка, хапаєшся за голову і думаєш, а як же мені раніше вистачало грошей… І ти починаєш економити, відмовляти собі в багатьох речах, які колись купував не задумуючись. Більше того, потрібно також і заощадити якісь кошти, і наперед спланувати свій бюджет – можливі затрати і прибутки…

4. Ти не належиш самому собі. Брак обмежує свободу. Так-так, як би то гірко не звучало, але доводиться відмовлятися від багатьох речей на користь сім’ї. Тепер ти не так часто збираєшся на бокал пива з друзями, не так часто ходиш на футбол і т.д. Тепер ти сімейна людина і маєш більше уваги приділяти дружині, а в майбутньому – і дітям.

5. Необхідність миритися зі звичками. Як я згадував вище – ми не ідеальні і створити біля себе 100%-вого ідеалу нам не під силу. А значить мусимо змиритися з тим, що у кожного з нас є свої звички і тут уже нічого не поробиш. Ти любиш довго поніжитися в ліжку, а вона навпаки – встає на світанку і під музику робить зарядку, тим самим мимоволі бентежить твій солодкий сон. Ти любиш цибулю, а вона її терпіти не може; вона любить Козловського, а тебе від нього вивертає і т.д. (Ну це я не конкретно навів приклад з свого життя, але щось на кшталт того) 😉

З основними недоліками покінчимо і перейдемо до більш приємної частини – переваг:
1. Кохана людина поруч з тобою. Тобі вже не треба виглядати її під вікнами і чекати коли вона вийде. Тобі вже не треба з розстроєним виразом обличчя проводжати її додому і думати, що зустрінетесь ви лише завтра ввечері. Тепер кохана людина поруч з тобою в одній оселі, ви засинаєте і прокидаєтеся разом, Ви разом ідете на кухню снідати. Ви вже РАЗОМ і це класно.

2. Розподіл обов’язків. Тепер ти не сам, а значить не треба уже півдня прибирати вдома, якщо є дружина. Ви можете розподілити обов’язки по прибиранню: дружина витирає пил, – ти пилососиш. Дружина миє посуд, а ти тим часом сходиш за хлібом і т.д. Відтепер те, що ти раніше робив сам – ви робите разом, тобто розподіляєте обов’язки, тим самим допомагаючи один одному.

3. Моральна підтримка. Твоя друга половина є твоєю ж моральною підтримкою. Ще під час вінчання ти даєш обіцянку бути опорою і підтримкою як в радості, так і в печалі. І це правильно.

4. Нові плани та цілі. Нове життя вимагає від тебе ставити нові цілі. Ти просто «гориш» новими планами – діти, благоустрій дому, кар’єрний ріст і т.д. і т.п. – у тебе вже немає тої невизначеності, яка була раніше. Тепер тобі є для кого жити і для кого реалізовувати свої плани і досягати нові цілі.

5. Взаєморозуміння. Взаєморозуміння – це один з факторів щасливого сімейного життя і один з необхідних атрибутів. Бо як, на мене, якщо немає взаєморозуміння, то навіщо тоді взагалі разом жити. Чи не так? І навіть, якщо ти не завжди розумієш, про що саме говорить партнер, але ви все рівно маєте можливість довідатися про почуття й думки один одного, а це вже дуже багато – це вже крок до взаєморозуміння.

Десь чув, що у щасливому шлюбі всі бачать тільки плюси, у нещасному – тільки мінуси. Виходячи з того, що я порівну перерахував недоліки і переваги, дехто подумає, що мій шлюб і не щасливий, і не нещасний. Але я не погоджусь з цим. Сімейне життя це класна штука. Адже коли ти просинаєшся і бачиш поруч біля себе свою половинку, ту єдину, без якої ти не можеш жити… Що може бути краще?
Але моя порада для тих хто ще не одружився (вийшов заміж), — перш ніж наважитися на цей серйозний крок добре подумайте, щоб потім не жалкувати про це все життя…

Коментарі 16 коментарів

Прокоментувати


Загрузка ...