Операційна система банкоматів

Категорія Комп'ютерні премудрості | Опубліковано 11-03-2010

Операційна система банкоматівМільйони людей по всьому світу використовують пластикові картки. Оборот, що проходить через банкомати, мільйони доларів щодня. Яка ж операційна система забезпечує роботу цих настільки потрібних пристроїв? Про це нам розкажуть факти про банкомати:

1. Інкасатори, щоб отримати доступ до банкомата одержують спеціальний ключ доступу, але до програмного коду банкомата мають доступ тільки програмісти. У них для цього окремий ключ.

2. По статистиці 2005 року більшість банкоматів використовувало операційну систему OS/2, розроблену компанією ІBM.

3. Після припинення підтримки OS/2 багато банків перейшли на Wіndows або Lіnux. Деякі так і залишилися на OS/2 на свій страх і ризик.

4. Для банкоматів використовується в основному особлива версія Wіndows — Wіndows XP Embedded.

5. Так як банкомати стали багато в чому використовувати Windows, то й випадків зараження стало набагато більше. У світі відомо кілька випадків, коли цілі мережі банкоматів виходили з ладу, завдяки звичайному комп’ютерному черв’якові.

6. Автори вразливостей використовують будь-які дірки в операційній системі, щоб насолити банку. Відомі випадки, коли банкомат зламували через MS Paint.

7. Для написання уразливості для банкомата потрібне хороше знання внутрішнього коду. Тому більшість так званих зломів операційної системи банкомата відбувається як би зсередини, тобто співробітником банку.

8. Зараз уже з’явилися віруси для банкоматів, які крадуть пін-коди та інформацію про карти. Шахраєві досить підійти до зараженого банкомата – набрати код і одержати роздруківку даних.

За матеріалами: Компьютерные истории

Коментарі 5 коментарів

Прокоментувати


Загрузка ...